Nytteveksttur for 60+ på Sognsvann

Praktisk info

Dato: 20.08.26

Tidspunkt: 17:00 - 19:00

Adresse: Sognsvannskiosken, Sognsveien, Oslo, Norge

Forening: NSNF

Region: Oslo, Asker og Bærum

Antall ledige plasser: 40

Pris fra: kr

Bestill / Meld på

Ved å melde deg på godtar du at vi lagrer mailadressen din og kan bruke den til å sende deg nyhetsbrev. Dette abonnementet kan du avslutte når du vil. Se også vår personvernserklæring

Påmeldingsfrist: 20.08.2026 01:00

Lær de vanligste ville matplantene!

Bli med på tur ut i den spiselige naturen!  Denne turen går i området rundt Sognsvann.  Du lærer om vanlige matplanter i naturen,  hvordan du plukker dem og hvordan du kan bruke dem på kjøkkenet.

Turen går i lett terreng og passer alle.

Turen er en del av prosjektet «Sopp- og nyttevekstturer for eldre, som Norges sopp- og nyttevekstforbund i juni fikk aktivitetsmidler til fra Helsedirektoratet med Pensjonistforbundet og Besteforeldrenes klimaaksjon som samarbeidspartnere.  Sammen planlegger vi turer fire steder i landet,  der Oslo er et av dem.   Det vil bli arrangert fire turer,  en med fokus på nyttevekster,  en med fokus på bær og to sopppturer.  Turene er gratis og blir ledet av erfarne nyttevekstkyndige og soppkontrollører.   De vil gjennomføres fra medio august til slutten av september, litt avhengig av soppsesongen. Man kan melde seg en tur eller alle.   Søk “60+” i kalenderen for oversikten.

 

Oppmøtedetaljer

Frammøte ved Sognsvannkiosken, rett innenfor bommen ned til fellesarealet. Grei parkering og kun 3 minutter fra Sognsvann T-banestasjon.