Vil du bli soppsakkyndig?

Praktisk info

Dato: 19.05.26

Tidspunkt: 19:00 - 20:30

Forening: NSNF

Region: Landsdekkende

Pris fra: kr

Ledere

Bestill / Meld på

Ved å melde deg på godtar du at vi lagrer mailadressen din og kan bruke den til å sende deg nyhetsbrev. Dette abonnementet kan du avslutte når du vil. Se også vår personvernserklæring

Påmeldingsfrist: 19.05.2026 14:00

Om nettkurset og veien til prøven for soppsakkyndige

Kan du mye om sopp, men har lyst å lære mer? Da kan kurs for soppsakkyndige være noe for deg!

Denne kvelden kommer Kolbjørn Mohn Jenssen som i sin tid som var Norges yngste soppsakkyndige. Han vil fortelle hva det innebære å være soppkontrollør.

Live K. Torvund fra Norges sopp- og nyttevekstforbund vil gi en introduksjon til nettkuset og veien til prøven for soppsakkyndige.

Pernille Næss og Roger Andersen vil gi en smakebit på undervisningen i nettkurset for soppsakkyndige, og lære oss om vårfagerhatt.

Velkommen til en inspirerende kveld!

 

Nettkurs 

Nettkurset teori for soppsakkyndige dekker teorien, og inkluderer 20 timer. I tillegg anbefales det feltkurs der dette tilbys, og ellers at du tar kontakt med din lokalforeining for å gå tur med andre soppsakkyndige, være assistent på soppkontroller og så videre.

Undervisningen starter opp den 26. mai, og man må være deltaker på kurset for å bli med.

 

Lokale kurs i 2026

Vi prøver her å linke til kursene etter hvert som det blir lagt Merk at flere lokalforeninger tilbyr pakker med nettkurset som teoridel og feltdel.  Foreløpig er disse kursene lagt ut i vår kalender:

Kurs i Moss

Kurs i Oslo

Kurs i Bergen